نمایشگاه نقاشی - مجسمه بیجان های من

نمایشگاه نقاشی - مجسمه «بیجان های من»

1
از جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ تا پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
از ۱۶:۰۰ تا ۱۹:۰۰
1
تهران - خیابان فاطمی - خیابان دائمی - کوچه خجسته - پلاک ۹ - موسسه هنری شروه - گالری شروه
1
رایگان
1
09036083454
1
بدون تخفیف
1
تیم رویداد ویکی

نمایشگاه نقاشی - مجسمه «بیجان های من»
گشایش: 19 مرداد ساعت 16 الی 20
گالری روز تعطیل ندارد.

در این نمایشگاه گروهی ۲۳ هنرمند در کنار هم جمع شده اند. ۴ مجسمه ساز؛ حسین تک زارع، احد قاضی، آتنا خسروی و مهشاد امامی و ۱۹ نقاش؛ شقایق کندری، شروین کندری، آزیتا صارمی، عادله بنایی، هنگام تنهایی، نسترن علوی، میثم شیخ، هانا آرام، مجتبی رستمی، آناهیتا زحمتکش، مطهره حیدر پور، زینب محمدی، نعیمه چوبانی ، داوود دیلمی، مهسا ملکی، مهداد ملکی ، شبنم غفاری ، سپیده قائم مقام وساناز حسین مردی که از سراسر ایران در این رویداد با شکوه شرکت دارند. و یک هدف مشترک، موضوعی واحد را با دیدی متفاوت از هم به نمایش گذاشته اند.
در این نمایشگاه ۴۹ اثر؛ ۳۲ اثر نقاشی و ۱۷ اثر مجسمه، تحت لوای یک استیتمنت و نشان از دمیدن روح هنرمند به آثار و خلق آنها به نمایش گذاشته می شود.
استیتمنت نمایشگاه به قلم "آذر مهاجر" نگاشته شده است، و با قلم زیبایش ماهیتی افسانه ایی به این مجموعه بخشیده، و در آن اینگونه آمده است؛
در آغاز هیچ نبود
خط بود و نقطه و نقش
و بعد بی جان ها
بیجانهایی که مشق های آفرینش هستند؛ آفرینش هر انچه در ذهن و ضمیر هنرمند می گذرد...
سرنوشت بی جانها در گوشه و کنار آتلیه، کارگاه و خانه، هبوط بر بوم است و رستاخیزی برای رسیدن به معنا... هنرمند از روحش به بی جانها می دمد؛ چه گلدان باشد، چه ظرفی سفالین یا حتی فیگور یک انسان یا حیوان یا هر چیز دیگر... تمام بیجانها حتی اگر جان دار هم باشند، تصویری می شوند برآمده از نگاه و اندیشه هنرمند که درک آن نیازمند رهایی نگاه و اندیشه است.
حتی برای تو که به تماشا آمده ای...

برای ثبت نظر ، لطفا وارد حساب کاربری خود شوید
برای ثبت خبر ، لطفا وارد حساب کاربری خود شوید